Turniej JEDEN z DZIESIĘCIU w Koperniku

Pomysł na szkolny turniej wiedzy wyszedł ponownie od Aleksandra Łyskawy z kl. 3CDg. Olek już w klasie pierwszej opracował program i skonstruował konsolę do turnieju Kopernikada, który wzorowany był na telewizyjnej Familiadzie. Tym razem opracował program komputerowy do turnieju 1 z 10, również inspirowany popularnym teleturniejem. I kolejny raz wyszło profesjonalnie!
W turnieju uczestniczyli uczniowie, wyłonieni wcześniej na podstawie quizu z wiedzy ogólnej i wiedzy o szkole.
Do finałowej dziesiątki zakwalifikowali się: Karol Agieńczuk, Anita Bajrakowska, Zuzanna Czapluk, Magdalena Jasinowska, Dominika Kiesielowska, Jakub Korzeniowski, Adrian Łysuniec, Natalia Szwaj, Wiktoria Teper, Szymon Zimnicki.
Pytania na turniej opracowali nauczyciele oraz uczniowie kl. 3CDg, którzy przygotowali imprezę i nie brali udziału w zawodach jako uczestnicy.
Uczestnik udzielający poprawnej odpowiedzi wskazywał osobę, która ma odpowiadać. 3 błędne odpowiedzi eliminowały z gry. Ostatecznie w finałowej trójce pozostali Zuzia, Szymon i Karol, którzy powalczyli o punkty. Chwilę później na palcu boju pozostała już tylko Zuzia z Szymonem. Ostatecznie turniej wygrała Zuzanna Czapluk – gratulacje i wielkie brawa za ogromną i wszechstronną wiedzę!
Finałowa trójka orzymała nagrody w postaci voucherów, podobnie pomysłodawca i autor oprogramowania – Aleksander Łyskawa. Pozostali uczestnicy oraz prowadzący – Michał Kordasz, Justyna Pilarska i Kinga Mosur – otrzymali upominki.
Fundatorzy nagród: Starostwo Powiatowe w Wołowie, Urząd Miejski w Wołowie i Rada Rodziców LO im., M. Kopernika. Bardzo dziękujemy!

Podziękowania dla Aleksandra Łyskawy, klasy 3CDg i wychowawczyni Pani Ireny Gilewicz, oraz dla Pani E. Kaźmierskiej – Agieńczuk, za przygotowanie imprezy