KOLEJNE SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM – Pan Krzysztof Konieczny z wizytą w Koperniku

Pan Krzysztof Konieczny z wizytą w Koperniku
Marzenia się spełniają – z takim mottem gościł w poniedziałek w naszej szkole pan Krzysztof Konieczny – przyrodnik, ornitolog związany z Fundacją Przyrodniczą Pro Natura, autor i współautor wielu projektów z zakresu ochrony gatunków i siedlisk. Jest autorem kilku wystaw fotograficznych, artykułów naukowych i popularnonaukowych, książek. Był uczestnikiem wypraw antarktycznych Selma Expeditions.
W niezwykle ciekawym spotkaniu wzięli udział uczniowie klas biologiczno – chemicznych. Pan Krzysztof, który jest absolwentem naszego liceum, opowiadał młodzieży, że nie ma marzeń, których nie można spełnić. Oto on, zwykły przyrodnik z Powiatu Wołowskiego, wziął udział w wyprawie na Antarktydę! O swojej podróży opowiadał niezwykle barwnie, z dużym poczuciem humoru, a wszystko ilustrował przepięknymi zdjęciami. Oczarował nas tym dalekim światem, pewnie w niejednym z nas zaczęła kiełkować myśl, że może i nam kiedyś uda się spełnić takie pragnienia…
Spotkanie z Panem Krzysztofem było bardzo ciekawe i pokrzepiające – warto marzyć i pragnąć, a od wspaniałej przygody będzie dzielił tylko jeden krok.
Marzena Dancewicz
Pan Krzysztof Konieczny z wizytą w Koperniku
Pan Krzysztof Konieczny z wizytą w Koperniku
Pan Krzysztof Konieczny z wizytą w Koperniku